Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

SMOG W WĄGROWCU: ZA PALENIE ŚMIECIAMI PRZEZ PONAD ROK NIE UKARANO NIKOGO!

Urząd Miejski nie stwierdził naruszeń zakazu spalania odpadów. Truciciele mogą czuć się bezkarni?

Radna Alicja Trytt (Samorządność Wągrowiecka 2000) spytała w grudniu burmistrza Jarosława Berendta, ile od początku jego kadencji wpłynęło do urzędu zgłoszeń trucicieli, ile na ich podstawie przeprowadzono kontroli i z jakim efektem?

Jak czytamy w udzielonej właśnie odpowiedzi, w tym czasie do magistratu wpłynęło 6 zgłoszeń dotyczących podejrzenia spalania odpadów. Na ich podstawie przeprowadzono 4 kontrole, a jedną sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska.

W jednym przypadku kontroli nie przeprowadzono, bowiem na podstawie przesłanego zdjęcia urzędnicy nie byli w stanie zidentyfikować właściwej nieruchomości.

Przeprowadzone kontrole odbyły się 6, 7, 12, 18 i 26 listopada minionego roku i dotyczyły budynków mieszkalnych stojących przy ulicach: Gnieźnieńskiej, Przybyszewskiego i Palińskiego. Przeprowadzali je miejscy urzędnicy: Zbyszko Sygierycz z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Marek Wierzbiński z Wydziału Infrastruktury, Architektury i Ekologii. Urzędnikom nie musiała asystować policja.

– W wyniku dokonanych kontroli nie stwierdzono naruszeń dotyczących zakazu spalania odpadów – poinformował radną burmistrz Jarosław Berendt.

Źródło: BIP Wągrowiec

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: Uderzył autem w drzewo. Kierowca ZNIKNĄŁ!

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: Mieszkańcy wyczuli gaz. Wezwano straż pożarną i pogotowie gazowe

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Awaria wodociągowa na ulicy Janowieckiej, Polnej, Rzecznej

Krzysztof Czapul