Okno na Wągrowiec

Edukacja Kultura Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

BRAWO! Mają muzeum dzięki nauczycielce, która zbierała pamiątki przez 40 lat! [ZDJĘCIA]

W Budzyniu została uroczyście otwarta Izba Historii Ziemi Budzyńskiej.

Izba powstała przede wszystkim dzięki pani Hannie Danielewicz, nauczycielce historii, która przez 40 lat zbierała i tworzyła kolekcję pamiątek po mieszkańcach Budzynia. Były one prezentowane w klaso-pracowni historycznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kotarbińskiego, a później w Gimnazjum im. Powstańców Wlkp.

Zbiorów było jednak już tak dużo, że wójt gminy Budzyń Marcin Sokołowski na docelową ekspozycję przeznaczył historyczny budynek – dawną szkołę niemiecką z 1904 roku. Przeprowadzono remont i przez około 10 miesięcy trwały prace nad zaaranżowaniem poszczególnych pomieszczeń.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, Kościoła, okolicznych muzeów oraz współtwórcy izby historii. Podczas uroczystości pan Stanisław Ornoch otrzymał Tytuł Honorowego Inżyniera Wynalazczości oraz Dyplom Członkowski przyznany przez Polonia Technica w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Izba Historii Ziemi Budzyńskiej, zdjęcia Monika Danielewicz

Czytaj także

POCIĄG KOLEI WIELKOPOLSKICH ZDERZYŁ SIĘ Z SAMOCHODEM! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

ROGOŹNO DOŁĄCZYŁO DO SZLAKU PIASTOWSKIEGO. Wraz z Wągrowcem i Łeknem może tworzyć silną jego gałąź

Remigiusz Priebe

TO TRZEBA ZOBACZYĆ! 120 OSÓB WEŹMIE UDZIAŁ W REKONSTRUKCJI BITWY!

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej