Okno na Wągrowiec


Na sygnale Wiadomości

SEZON WAKACYJNY: Wśród plażowiczów ćwiczyli strażacy z ratownikami WOPR [ZDJĘCIA]

Plażowicze na własne oczy mogli zobaczyć, jakie niebezpieczeństwa czyhają w wodzie.

Na jeziorze Włókna (gmina Skoki) odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Celem ćwiczeń było wypracowanie rozwiązań w przypadku podjęcia wspólnych działań przez te służby.

W trakcie ćwiczeń wykorzystano  łodzie motorowe oraz pneumatyczne sanie do ratownictwa wodno-lodowego. W czasie wykonywani ćwiczeń praktycznych ratownicy musieli podjąć osobę poszkodowaną z wody, a następnie ewakuować ją do punktu, w którym działania prowadziła rota medyczna pod fachowym okiem druhny Marty Jurek z OSP Gołańcz (na co dzień działającej  w Zespole Ratownictwa Medycznego). Nad właściwym przebiegiem ćwiczeń czuwał dowódca JRG Wągrowiec st. kpt. Krzysztof Witkowski, który na zakończenie dokonał podsumowani ćwiczeń.

Termin i miejsce ćwiczeń nie zostały wybrane przypadkowo. Zamysłem służb ratowniczych było przećwiczenie urealnionych działań, a także pokazanie plażowiczom niebezpieczeństw jakie czyhają w wodzie. Na koniec wszyscy uczestnicy ćwiczeń uraczyli się ciepłą grochówką strażacką, którą zapewnili gospodarze terenu.

Źródło: mł. ogn Piotr Kaczmarek. oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
Zdjęcia: dh Kasper Grzegorzewski, dh Dariusz Jahnz – OSP Skoki

Czytaj także

PONAD PÓŁ SETKI NOWYCH ZAKAŻEŃ w ciągu ostatniej doby w naszym powiecie

Remigiusz Priebe

SZPITAL MA NOWY SPRZĘT DO ENDOSKOPII. SFINANSOWAŁ GO ANONIMOWY DARCZYŃCA [ZDJĘCIA]

Redakcja

Wczoraj ZMARŁY u nas 2 osoby. Mamy też 40 nowych ZAKAŻEŃ w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul