Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

BURMISTRZ WĄGROWCA ZACHĘCA: W obwodzie z najwyższą frekwencją powstanie inwestycja za 50 tysięcy złotych

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Jarosław Berendt liczy, że mieszkańcy miasta pójdą tłumnie do wyborów.

Obwód, który w drugiej turze wyborów prezydenckich uzyska najwyższą frekwencję w Wągrowcu, otrzyma wyjątkową nagrodę. W projekcie budżetu miasta na 2021 rok zostanie uwzględniona inwestycja o wartości do 50 tysięcy złotych, która zostanie zrealizowana na terenie zwycięskiego obwodu – informuje wągrowiecki magistrat.

Mieszkańcy z tego terenu na otwartym spotkaniu z burmistrzem oraz radnymi zdecydują na co chcą przeznaczyć zarezerwowaną dla nich kwotę. Mogą to być na przykład nowe ławki w parku, klomby z kwiatami lub skwer z zielenią, siłownia zewnętrzna albo nowy chodnik.

W pierwszej turze wyborów frekwencja wyborcza na terenie Wągrowca wyniosła 69,84 procent. Najwięcej osób (76,16 procent) poszło do wyborów w obwodzie nr 8. Jego mieszkańcy głosowali w Szkole Podstawowej nr 1 (dawne miejskie gimnazjum), a obwód obejmuje ulice: Aleksandra Fredry, Arkadego Fiedlera, Bolesława Leśmiana, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Frycza Modrzewskiego, Gabrieli Zapolskiej, hm. Franciszka Grajkowskiego, Jana Brzechwy, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliana Tuwima, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kochanowskiego, Konopnickiej, Leopolda Staffa, Leśniczówka Kaliska, Marii Dąbrowskiej, Osiedle Niepodległości, Plac Kar. Stefana Wyszyńskiego, Plac Piastowski, Plac Zielony, Prusa, Reja nieparzyste od nr 61a do końca i parzyste od nr 32 do końca, Stanisława Lema, Stanisława Wyspiańskiego, Św. Wojciecha, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Żeromskiego.

Szczegółowy podział Wągrowca na obwody głosowania znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

WAŻNE: Na os. Wschód znaleziono telefon [ZDJĘCIE]

Redakcja

KORONAWIRUS U NAS: Tylko 1 NOWE ZAKAŻENIE. 226 osób na kwarantannie

Krzysztof Czapul

WAŻNE: W Wągrowcu znaleziono KLUCZE [ZDJĘCIE]

Krzysztof Czapul