Okno na Wągrowiec


Na imprezę Na luzie Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SENIORZY SIĘ BAWIĄ! Impreza noworoczna w Dziennym Domu Seniora [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu podopiecznych wągrowieckiego domu seniora wzięło dziś udział w tej imprezie.

Dzienny Dom Seniora w Wągrowcu ma około 70 podopiecznych, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach, imprezach i terapiach, organizowanych przez tę placówkę. W poniedziałek 30 grudnia odbyła się tam impreza noworoczna.

Uświetnił ją zastępca burmistrza Wągrowca Piotr Pałczyński, który nie przyszedł z pustymi rękami, ale informacją, że w najbliższych dniach do DDS trafi niezwykle potrzebna maszyna do magnetoterapii, ufundowana przez władze miasta. Jej koszt to około 5,5 tys. zł. Dzięki temu warsztat terapii w naszym domu seniora będzie już kompletny.

Po krótkich przemówieniach zastępcy burmistrza oraz Grzegorza Tomaszewskiego, szefa MOPS-u, któremu DDS podlega, przyszedł czas na minutę ciszy, którą pensjonariusze uczcili pamięć swoich znajomych z tej placówki, którzy w tym roku odeszli na zawsze.

Potem przyszedł czas na zabawę. Atrakcją i niespodzianką dla seniorów był występ kapeli dudziarskiej z Poznania – najstarszej w całej Wielkopolsce, działającej już od 80 lat! Panowie grali na dudach i opowiadali przeróżne dudziarskie historie.

Z mini-koncertem wystąpił także znany akordeonowy duet „Bayan Brothers”. Całość zaś zakończy zabawa taneczna.      

Czytaj także

1 osoba ZMARŁA i 23 nowe ZAKAŻENIA w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul

WAŻNE: AWARIA KOLEJOWEGO SYSTEMU STEROWANIA. Kursuje komunikacja zastępcza

Remigiusz Priebe

Ratusz ma nowego PRACOWNIKA. Wybrano specjalistę ds. planowania przestrzennego. Szuka KOLEJNYCH

Krzysztof Czapul