serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SĘDZIA, KTÓRY PRZEZ WIELE LAT ORZEKAŁ W WĄGROWCU, BOHATEREM SKANDALU! OBRAZIŁ PREZYDENTA?

Ta sprawa rozgrzała zarówno polityków, jak i ogólnopolskie media.

Sędzia Jarosław Ochocki przez wiele lat orzekał w sprawach karnych w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu. W sobotę napisał tweeta, który wywołał skandal na całą Polskę.

– Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! – wpis tej treści (dodatkowo podpisany „Sędzia Jarosław Ochocki”) pojawił się w sobotę około godziny 17.00 na koncie sędziego w serwisie społecznościowym Twitter.

Miała być to reakcja na sobotnie wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który na spotkaniu z górnikami w Katowicach bardzo krytycznie oceniał środowisko sędziowskie. – Wymiar sprawiedliwości musi zostać naprawiony, a sędziowie muszą zrozumieć, jaka rzeczywiście jest ich rola w polskim państwie – stwierdził, między innymi, prezydent.

Już kilka godzin po wpisie Jarosława Ochockiego zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik poinformował o podjęciu czynności wyjaśniających w sprawie tweeta sędziego.

Rozważane przez rzecznika dyscypliny zarzuty (zarówno dyscyplinarne, jak i karne) są na tyle poważne, że mogą skończyć się nawet wydaleniem Jarosława Ochockiego z zawodu.

W niedzielę sędzia Ochocki wysłał kolejnego tweeta, który miał prawdopodobnie załagodzić sytuację. – Mam prawo do własnych ocen, jest wolność słowa. Jestem obywatelem zatroskanym o los Ojczyzny. Moje słowa były podyktowane obawą o dobro wspólne. Nie można antagonizować ludzi. Nie było moją intencją urażenie kogokolwiek, Sędzia Jarosław Ochocki – napisał na swoim koncie.

Sędzia Jarosław Ochocki ma 53 lata. Choć pochodzi z Gniezna, to przez wiele lat orzekał w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu. Następnie został prezesem Sądu Rejonowego w Gnieźnie, ale w 2016 roku odwołał go z tej funkcji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Obecnie jest przewodniczącym IV Wydziału Karnego Odwoławczego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Zdjęcie: gniezno.eu

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja