Okno na Wągrowiec


Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

AUTOBUSY Z BERDYCHOWA: Stanowisko Zakładu Komunikacji Miejskiej

Prezes miejskiej komunikacji odpowiada.

W związku z artykułem NOWY ROZKŁAD MIEJSKICH AUTOBUSÓW: – Jestem załamana. Berdychowo odcięli od świata…, opublikowanym przez nas w czwartek, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej Michał Nowak przysłał stanowisko spółki, które publikujemy poniżej.


Od 2 stycznia 2020 r. Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Wągrowcu realizuje przewozy pasażerów wg nowego, skonsultowanego wcześniej z mieszkańcami miasta, rozkładu jazdy. Uprzejmie informujemy, że przez osiedla Berdychowo poprowadzone są cztery linie nr 4, 5, 6 i 8.

Informujemy, że zgodnie z nowym rozkładem jazdy:

  1. Linia 4, przywrócona na wniosek mieszkańców, rozpoczyna się przy Cmentarzu Komunalnym i przez Berdychowo, ul. Skocką i Rynek wjeżdża do centrum miasta, dalej ulicami Kościuszki, Reja, Kcyńską, Nad Nielbą wjeżdża na Os. Wschód, po czym wraca po tej samej trasie na Berdychowo (Cmentarz Komunalny). Autobusy linii 4 kursują co 30 minut od godz. 5:59 do 19:28, realizując 23 kursy.
  2. Pętla przy Cmentarzu Komunalnym jest początkiem linii 5 i 8, które przez Berdychowo do centrum miasta i dalej na Osadę jadą przez osiedla przy ul. Polnej, Straszewskiej i Os. Wschód. Linia 5 to 16 kursów i czas jazdy od godz. 5:21 do 23:04. Autobus na sobotniej i niedzielnej linii 5 kursuje od godz.  6:36 do 18:36.
  3. Linia 8 kursuje przemiennie z linią 5, ale jej trasa została wydłużona na Osadzie w kierunku  pętli na Modrzejewie. Autobus linii 8 kursuje 11 razy w godz. 6:44 do 18:36.
  4. Autobus linii 6 kursuje na trasie: Gnieźnieńska/Targowisko przez Berdychowo (Cmentarz Komunalny) na Osadę i Modrzejewo. Siedem kursów na tej linii ma umożliwić dzieciom i młodzieży dojazd i powrót do/ze szkół, a także szybkie dostanie się z Osady na wągrowieckie cmentarze i Miejskie Targowisko.

Ponadto z osiedla Berdychowo można dostać się do miasta (w  godz. od 6:00 do 18:00) autobusami , które dziennie  realizują 52 połączenia/kursy. W najbliższym czasie przebieg linii 8 dopasowany zostanie do potrzeb seniorów korzystających z Dziennego Domu Seniora.


Czytaj także

Mieszkańcy ulicy Lipowej do radnych: To KPINA i przejaw AROGANCJI władzy

Redakcja

GAZ się ULATNIAŁ w mieszkaniach na ulicy Wróblewskiego. Interweniowała STRAŻ i POGOTOWIE GAZOWE [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

PROTEST: Ulicami Wągrowca przeszedł marsz „POGRZEB PRAW KOBIET” [ZDJĘCIA]

Redakcja