Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RYNEK PRACY: W grudniu bezrobocie w powiecie znów wzrosło. Wciąż mało ofert pracy

Dane o liczbie zarejestrowanych w grudniu osób bezrobotnych opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu.

W grudniu bezrobocie w powiecie wągrowieckim drugi miesiąc z rzędu wzrosło, po wcześniejszych trzech miesiącach spadków. W ostatnim dniu minionego miesiąca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1370 osób, czyli o 26 więcej, niż na koniec października.

W grudniu zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy 166 nowych bezrobotnych, w tym samym czasie z ewidencji zostało skreślonych 140 osób. Równocześnie na podobnym, niskim poziomie pozostała liczba ofert pracy – w grudniu pracodawcy zgłosili ich tylko 20, czyli o 1 mniej, niż w listopadzie i aż o 33 mniej, niż w październiku.

Najwięcej osób bezrobotnych mieszka w samym Wągrowcu – 521. W gminie wiejskiej Wągrowiec jest 235 takich osób, 70 w gminie Wapno, 112 w gminie Damasławek, 177 w gminie Gołańcz, 149 w gminie Skoki i 106 w gminie Mieścisko.

Stopa bezrobocia dla powiatu wągrowieckiego w listopadzie (podawane są wyniki sprzed miesiąca) wynosiła 5,6% (wzrost o 0,1 punktu procentowego), przy 3,7% w województwie wielkopolskim i 6,1% w całym kraju.

Źródło: PUP Wągrowiec

Czytaj także

Słynny KRĘGARZ EDWARD SZYPUNOW przyjmuje W ALPAKOLANDZIE

MATERIAŁ PROMOCYJNY

KOLEJNE OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na roztopy, opady deszczu i wiatr!

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: W nocy i rano BĘDZIE ŚLISKO! Synoptycy prognozują OPADY MARZNĄCEGO DESZCZU

Remigiusz Priebe