serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Rusza nowa edycja budżetu obywatelskiego. Poprzedni trafił do kosza

artdent baner

Już od jutra można zgłaszać projekty do nowej edycji wągrowieckiego budżetu obywatelskiego. W tym roku głosować będzie można wyłącznie przez Internet.

Projekty, za pomocą formularza internetowego, można zgłaszać od 24 czerwca do 15 lipca. Aby zgłosić projekt, należy dołączyć zeskanowaną listę z podpisami 15 osób popierających zadanie.

Dopiero półtora miesiąca po zamknięciu zgłoszeń projekty, które przejdą w tym czasie pozytywnie weryfikację magistratu, zostaną poddane pod głosowanie, zaplanowane od 4 do 20 września. W tym roku całkowicie zrezygnowano z tradycyjnego głosowania na kartach, na rzecz plebiscytu internetowego.

Na realizację projektów rada miejska przeznaczyła 250 tysięcy złotych. Co ciekawe, jest to kwota identyczna z tą, jaka była zabezpieczona na wykonanie projektu z ubiegłego roku. Mimo że burmistrz Jarosław Berendt postanowił, że ubiegłoroczny zwycięzca (czyli zadaszenie amfiteatru) nie doczeka się realizacji, miejscy politycy nie zdecydowali się na dodanie zaoszczędzonych funduszy i tym samym podwojenie obecnej puli.

Niestety, nie zostanie zrealizowany także projekt, który w ubiegłym roku zajął drugie miejsce, czyli uzupełnienie placu zabaw w Parku 600-lecia o urządzenia przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czy w tej sytuacji obecna edycja budżetu obywatelskiego będzie się cieszyła popularnością wśród mieszkańców Wągrowca?

Zdjęcie: wagrowiec.eu

Czytaj także

W OBIEKTYWIE: 108 lat temu młodzież z Durowa i Wągrowca podczas przerwy [FOTO]

Redakcja

Już jutro piknik integracyjny „Las dla Wszystkich”

Redakcja

Przyjdź i oznakuj bezpłatnie swój rower

Redakcja