serpol praca

Okno na Wągrowiec
Do kina Gospodarka Kultura Na imprezę Na luzie Piłka nożna Samorząd i polityka Społeczeństwo Sport Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Sprawdź, co się u nas będzie działo na zakończenie lata

Zloty, mecze, otwarcie nowego targowiska, mistrzostwa kolejarzy, festyn archeologiczny w Biskupinie, Targi Michałowskie. Oj, w ten weekend nie można się nudzić!

PIĄTEK

IX Wielkopolski Zlot Wędrowników

Po sześciu latach wędrownicze spotkanie harcerzy wraca do Wągrowca. Do naszego miasta przyjedzie blisko 400 osób. Druhowie przez trzy dni stacjonować będą na terenie wągrowieckiego OSiR.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, początek godz. 18.00.

XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Kolejarzy w Piłce Nożnej

piątek 8:30 – 17:00 – mecze eliminacyjne

sobota 9:00 – 11:00 – mecze o I-III miejsce. 11:00 – wręczenie pucharów i medali

UWAGA! Impreza trwa dwa dni (piątek i sobota). Miejsce: boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4, początek godz. 8.30.

SOBOTA

Łekno na swoje targowisko

Otwarcie targowiska w Łeknie już jutro o godz. 8.00. Czynne będzie w każdą sobotę do 13.00. Miejsce: teren za kościołem. Producenci rolni są zwolnieni z opłat, pozostali 10 zł. Tel. kontaktowy: 691 933 633

XIII Rajd Cysterski

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i gminy członkowskie, przy wsparciu sołectwa Owińska zapraszają wszystkich miłośników turystyki rowerowej, piechurów i pasjonatów nordic walking. Meta tegorocznego rajdu znajduje się w Owińskach (przy Pałacu von Treskow). Po Rajdzie zapraszamy na XIII Piknik Cysterski, który będzie trwał pod Pałacem w Owińskach do późnych godzin popołudniowych.

XXV Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Jubileuszowy festyn ruszy już jutro, a potrwa do 22 września. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie obejmuje jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie Środkowej. Kto był wie, że warto się tam wybrać ponownie. Koto nie był, ten pojechać po prostu musi.

Nielba jedzie do Polic

W sobotę zawodnicy Nielby Wągrowiec udadzą się na kolejny mecz ligowy, tym razem do Polic, gdzie zmierza się z tamtejszym Chemikiem. Początek meczu godz. 16.00

Chemik nie może zaliczyć obecnego startu w tych rozgrywkach do udanych. Po siedmiu kolejkach zajmuje piętnaste miejsce w tabeli, z dorobkiem 5 punktów. Dotychczas drużynie z Polic udało się wygrać jeden mecz i dwa zremisować. W ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe swojemu lokalnemu rywalowi – Pogoni II Szczecin 2:1. Nielba Wągrowiec również nie może zaliczyć startu w rozgrywkach do udanych. Jeszcze nie udało jej się wygrać meczu ligowego. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Zamek i Wełna grają u siebie

W ramach rozgrywek V ligi w sobotę Zamek Gołańcz zagra u siebie ze Spartą Złotów (godz. 16.00), a Wełna Skoki, także na swoim boisku, zmierzy się z Czarnymi Czerniejewo (godz. 17.00). „Zamkowi” przed tą kolejką zajmują  tabeli 6 miejsce, a Wełna 8.

Sokół leci do Budzynia

Sokół Damasławek, który obecnie w Pilskiej Klasie Okręgowej jest na wysokim trzecim miejscu w tabeli, zagra w sobotę na wjeździe w Budzyniu z tamtejszym Kłosem (godz. 15.00).

Klubowe zakończenie lata

Miejsce: Targowisko miejskie w Skokach. Początek godz. 20.00. 

NIEDZIELA

41 Targi Michałowskie

Aż trudno w to uwierzyć, ale to już 41 edycja tej imprezy. A co w programie?  Od 10.00 kiermasz handlowy. O 15.00 otwarcie Targów. Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej, występ grupy tanecznej, koncert zespołu „Czysta Energia”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „SOLEO”. O 21.00 pokaz fajerwerków.

Miejsce: stadion sportowy w Mieścisku, początek godz. 15.00.

Skoki Cross Duathlon

 Burmistrz Skoków zaprasza w sobotę na cross duathlon. W ramach imprezy: bieg (5 km), rower (14,5 km), bieg (2,5 km). Mimit czasowy 2,5 godz. Początek godz. 8.00. UWAGA! Mieszkańcy Skoków nie wnoszą opłaty.

Spotkanie z muzyką disco-polo

Od godziny 16.00 w „Starym Kinie” Wapnie. Wystąpi Marcin Gąsiorowski. Początek godz. 16.00. Wstęp wolny.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Miejsce: stadion w Damasławku, początek godz. 13.00.

Program zawodów: zbiórka drużyn, odprawa z dowódcami, otwarcie zawodów, podsumowanie.

Organizatorami są starosta Tomasz Kranc, Komendant PSP Zbigniew Dziwulski, prezes powiatowego OSP Andrzej Woźnicki, wójt Cyprian Wieczorek.

Lider z Wapna czeka na Tarnovię

Lider Pilskiej Klasy Okręgowej, czyli Unia Wapno w niedzielę o godzinie 16.00 zagra u siebie z Tarnovią Tarnówka.

Kino MDK zaprasza

POLITYKA. 13 i 15 września, godz. 18.00, 20.45. 14 września, godz. 13.00, 18.00, 20.45. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski?

WYPRAWA MAGELLANA. 13, 14, 15 września, godz. 16.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano.

Czytaj także

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… rośniemy w siłę!

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja