Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Kultura Na imprezę Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy

To będzie niezwykła sobota i niedziela – rządzić będzie Dzień Dziecka i Zlot FoodTrucków, ale nie tylko…

PIĄTEK

Dzień Dziecka zaczął się już dzisiaj, bo starosta Tomasz Kranc zaprosił dzieci na skwer przed siedzibę Starostwa Powiatowego. Piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowano dla przedszkolaków oraz dzieci z podstawówek klas I-III. A co na ni czekało? Był trening z piłkarzami Nielby Wągrowiec, wesołe animacje, kreatywne zabaw i oczywiście słodki poczęstunek.  

Również dziś o 19-tej w wągrowieckim kościele farnym odbędzie się koncert w wykonaniu niemieckiego chóru MATTHÄUS-KANTOREI STEGLITZ. Wstęp wolny.

Dzisiaj o godzinie 16 w sali kina MDK w Wągrowcu odbędzie się jubileusz 20-lecia istnienia chóru No Name, działającego przy SP nr 1. Wstęp wolny.

SOBOTA

Atrakcji dla dzieci w ten weekend nie zabraknie.

Jutro Dzień Dziecka rozpocznie się na osiedlu Berdychowo. Początek o 10. Finał o 13.  W programie m.in. gry, zabawy, konkursy, występy artystyczne grup tanecznych, trening bokserski z Jarkiem Galubą, maskotki, dmuchany zamek, malowanie twarzy, wóz straży i policji oraz wata cukrowa, lody i grochówka. Dodać należy, że głównymi organizatorami są radni Dariusz Bąk i Tomasz Mazurek.

Również w sobotę na „”Łowisku u Leszka” w Skokach odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci. Rozpoczną się one o godzinie 14.30. Organizatorem jest koło wędkarskie w Skokach.

Zaswody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka odbędą się w kilku miejscach.

Na zawody wędkarskie zaprasza także wągrowieckie koło. Zawody rozpoczną się o godz. 8 (zapisy godzinę wcześniej). Odbędą się one nad Jeziorem Durowskim od strony ulicy Bartodziejskiej. Dodatkowe atrakcje to m.in. pokaz zabytkowych pojazdów, konkurs plastyczny i dmuchany zamek.

W sobotę 1 czerwca, o godzinie 17. w galerii MDK w Wągrowcu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii oraz spotkanie z jej autorem Wojciechem Moskwą. Z aparatem przemierzył już tysiące kilometrów. Po wyprawie do Nepalu w 2012 roku zaczął zgłębiać zjawisko kremacji. Zdjęciom towarzyszą osobiste teksty, które autor pisał ponad rok po wyprawie. Zawarł w nich historie towarzyszące ich powstawaniu oraz myśli i autobiograficzne wspomnienia pojawiające się podczas przygotowywania zdjęć do wystawy. Wstęp wolny.

Obchody Dni Ziemi Gołanieckiej rozpoczną się już jutro o godzinie 9 wędkarskim Dniem Dziecka. Dzień później najmłodszych czeka strażacki Dzień Dziecka. Więcej atrakcji w Gołańczy w następnych tygodniach…

Zlot FoodTrucków to z pewnością będzie… uczta.

Wielkim wydarzeniem weekendu będzie na pewno „Zlot FoodTrucków”. Na imprezę do Wągrowca zjedzie około 15 najlepszych mobilnych restauracji z całej Polski. Na mieszkańców czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Każdy Foodtruck, który zaparkuje na wągrowieckim Rynku, zaserwuje coś innego. A czego będzie można spróbować? Będą burgery, frytki belgijskie, bubble wafle, hiszpańskie churrosy, kuchnia meksykańska, tybetańska, włoska, azjatycka ,tosty, kraftowe piwo i wiele innych. Impreza potrwa od soboty rano do niedzieli wieczór. My dla smakoszy mamy trzy darmowe vouchery – konkurs na naszym FB!

NIEDZIELA

2 czerwca w niedzielę w wągrowieckim amfiteatrze odbędzie się festiwal kolorów i baniek mydlanych z okazji Dnia Dziecka. W programie: występy artystyczne, konkursy, gry i zabawy z animatorami, dmuchane zamki, przejażdżki motocyklowe z grupą „Moto Wągrowiec”. Wielką atrakcją będzie z pewnością wielki festiwal proszków holi. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Początek o godzinie 14.

Między innymi na „Avengers. Koniec gry” zaprasza nasze Kino MDK.

KINO MDK ZAPRASZA

„Avengers. Koniec gry”. Seanse: pt. 19.00. Sb. 16.30. Ndz. 14.00.

„Trzy kroki od siebie”. Seanse: sb. 20.00, Ndz. 19.30.

„Paskudy. Uglydolls”. Seanse: Sb. 14.30. Ndz. 12.00, 17.30.

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja