Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości

RONDO CEGIELSKIEGO na Lipowej i ULICA SZARYCH SZEREGÓW nad jeziorem?

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Do przewodniczącego wągrowieckiej Rady Miejskiej wpłynęły projekty uchwał w tej sprawie.

Dwie propozycje nowych nazw w Wągrowcu złożył dzisiaj radny Krzysztof Poszwa. Projekty odpowiednich uchwał wpłynęły do przewodniczącego Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Były burmistrz chce, żeby rondu zbudowanemu rok temu na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Kasprowicza nadać imię Hipolita Cegielskiego. Jest to niewątpliwie nawiązanie do mieszczącego się niegdyś w tej okolicy (na miejscu obecnego marketu Mila) „ceglorza”, czyli filii poznańskich Zakładów Przemysłu Metalowego im. Hipolita Cegielskiego. Niegdyś był to jeden z największych zakładów pracy w naszym mieście, a ostatecznie zlikwidowany został w pierwszych latach XXI wieku.

Drugi wniosek dotyczy nadania nazwy Szarych Szeregów ulicy, która zaczyna się przy przejeździe kolejowym na ulicy Kościuszki i biegnie w kierunku jeziora, a potem, pod wiaduktem dochodzi do ulicy Cysterskiej. – Wybór nazwy stanowi wyraz szacunku dla konspiracyjnej organizacji Związku Harcerstwa Polskiego, w której działalność zaangażowani byli także mieszkańcy ziemi wągrowieckiej – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Zdjęcie archiwum OnW.

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 6 nowych zakażeń w powiecie. Spada liczba osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe