Okno na Wągrowiec

Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

REMONT: Gołaniecki Rynek zyska nowe oblicze

Ruszyły prace remontowe na Rynku w Gołańczy.

W ramach prac, które rozpoczęły się dzisiaj, istniejące chodniki, parking oraz plac utwardzony zostaną rozebrane, a w ich miejsce będzie wbudowana nowa konstrukcja tj. płyty betonowe w kolorze melanż biało-szaro-grafitowy oraz kostka betonowa w kolorze białym i ciemnografitowym. Parking oraz plac zostaną wykonane z płyt betonowych w kolorze grafitowym oraz szarym – jako wygrodzenie miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji zaplanowano również poprawę oświetlenia terenu, poprzez wymianę opraw oświetleniowych na technologię LED oraz dodatkowe doświetlenie pomnika św. Wawrzyńca. Elementy małej architektury (ławki) zostaną wymienione na nowe, o wzmocnionej konstrukcji. Przeprowadzone zostaną również zabiegi pielęgnacyjne istniejącej zieleni. Dodatkowo zamontowana będzie ławka wyposażona w baterie fotowoltaiczne, która umożliwia ładowanie urządzeń elektronicznych.

Generalnym wykonawcą robót, wybranym w przetargu nieograniczonym, jest firma F.H.U. Klimek Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylcu. Wartość zakontraktowanych robót wynosi 493 000 złotych. Planowany termin zakończenia prac to 14 sierpnia 2020 roku.

W związku z realizacją remontu wygrodzony został teren inwestycji. Nie planuje się natomiast zmian w organizacji ruchu.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Czytaj także

SKOKI: Droga-łącznik gotowa przed terminem [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

„WYDARZENIA” POLSATU: Wągrowiecki rynek przykładem… BETONOZY

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS: ZAKAŻENI JUŻ TYLKO W TRZECH GMINACH. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?

Remigiusz Priebe