Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Radni NIE DALI NA KACEREK, bo „oszczędzają każdą złotówkę”. Ale dziś do swoich kieszeni WEZMĄ DODATKOWE 5 TYSIĘCY złotych!

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Rajcy zarobią dziś dodatkową dietę z powodu opieszałości przewodniczącego Jakuba Zadrogi.

Dzisiaj odbędzie się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wągrowcu. To o tyle zadziwiająca sytuacja, że rada obradowała zaledwie wczoraj!

Wszystko z powodu tego, że przewodniczący rady Jakub Zadroga „nie wyrobił się” i od 17 sierpnia nie był w stanie przygotować projektu jednej tylko uchwały. Chodzi o przekazanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargi Burmistrza Miasta Wągrowca na uchwałę w sprawie nieudzielenia mu przez radę wotum zaufania.

Zgodnie z prawem Rada Miejska ma na to 30 dni i termin ten mija już w najbliższy czwartek. Co ważne, nic nie stało na przeszkodzie, by radni zajęli się tym tematem wczoraj, podczas poprzedniej sesji. Niestety, wniosek o uzupełnienie porządku obrad o ten punkt z niewiadomych przyczyn nie został przez przewodniczącego w poniedziałek zgłoszony.

Zamiast tego z inicjatywy Jakuba Zadrogi radni złożyli wniosek o kolejną sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się… dzisiaj, we wtorek 14 września o godzinie 16. Co ważne, za udział w dzisiejszej, dodatkowej sesji rajcom będzie przysługiwała kolejna pełna dieta.

Oznacza to, że jeśli rajcy zjawią się na obradach w komplecie, to na same ich diety z naszych podatków będzie musiało być im wypłaconych dodatkowo łącznie niemal 5 tysięcy złotych! Dokładnie 4871 złotych i 65 groszy.

To o tyle bulwersująca sytuacja, że zaledwie wczoraj radni głosami klubów „Bliżej Ludzi” Jakuba Zadrogi i „Razem dla Wągrowca” Krzysztofa Poszwy zdecydowali, żeby nie zwiększać wydatków na rewitalizację księżego kacerka, co spowoduje, że ten uroczy zakątek zostanie odnowiony tylko do połowy.

Co ciekawe, podczas wczorajszej dyskusji to właśnie przewodniczący Jakub Zadroga wskazywał, że nie można na tę inwestycję przeznaczyć dodatkowych środków, bo trzeba oszczędzać każdą publiczną złotówkę.

O bulwersującej decyzji radnych w sprawie księżego kacerka możesz przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach:

Zdjęcie archiwum OnW

Czytaj także

SPOTKANIE Z DAWIDEM OGRODNIKIEM!

Redakcja

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Kilka osób WIĘCEJ na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Szczepieniobus kolejny raz w Wągrowcu

Urząd Miejski w Wągrowcu