Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

PUNKTY SZCZEPIEŃ MASOWYCH w powiecie dostały WARUNKOWĄ AKCEPTACJĘ wojewody i sanepidu

BNP-misja-sam-800x600

Ostateczna decyzja o uruchomieniu punktów podjęta zostanie przez Wojewodę Wielkopolskiego w najbliższych dniach.

– Powiat wągrowiecki organizuje punkty szczepień powszechnych zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wytypowano odpowiednie obiekty, które spełniają zakładane wymagania. Zostały one wstępnie zaakceptowane przez służby wojewody, jak również przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego – informuje nasze starostwo.

Wstępna akceptacja dotyczy punktów szczepień w Zespole Opieki Zdrowotnej, I Liceum Ogólnokształcącym, Przychodni w Niemczynie oraz Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Ostateczna decyzja o uruchomieniu poszczególnych punktów podjęta zostanie przez Wojewodę Wielkopolskiego w najbliższych dniach.

Zgodnie z harmonogramem w następnych etapach lokale będą wyposażane w odpowiedni sprzęt medyczny i biurowy oraz będą miały zapewnioną obsadę osobową.

– Powiat ściśle współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za ocenę i przyjęcie wskazanych punktów. Ostatecznie wybrane punkty zostaną dodane przez Centrum e-Zdrowia do systemu nowych punktów szczepień powszechnych, które będą mogły zapisywać pacjentów na szczepienia – informuje Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGANANIE: Zmarł ksiądz JAN BRODA

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe