Inne dyscypliny Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

PSIE ZAPRZĘGI. Krystian i jego „Rude Diabły” w Pucharze Polski znów NAJLEPSI! [ZDJĘCIA]

Ostatnie w tym roku zawody psich zaprzęgów zaliczane do Pucharu Polski już za nami. Oczywiście nie zabrakło na nich ekipy sportowców z Mieściska.

Tym razem zawody odbyły się po raz pierwszy na terenie Borów Dolnośląskich z metą na terenie zamku Kliczków (woj. dolnośląskie). Trasa była zatem zupełnie nowa dla wszystkich zawodników i ich czworonożnych przyjaciół.

Krystian Rakocy wystartował w swojej koronnej klasie z czterema „Rudymi Diabłami”. Pogoda dopisała, a trasa okazała się bardzo trudna technicznie z wieloma zakrętami, zjazdami i podjazdami. Krystian po pierwszym dniu startów uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 9 sekund do pierwszego (zawodnika, który zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie z dwoma psami). Jednak drugiego dnia zaprzęg Krystiana znacznie poprawił swój czas i okazał się szybszy aż o 27 sekund od lidera, co ostatecznie zdecydowało o kolejnym zwycięstwie drużyny z Mieściska.

Po dotychczasowych wszystkich trzech zawodach w tym sezonie zaliczanych do Pucharu Polski Krystiana zaprzęg zdobył trzy złote krążki oraz komplet 3000 punktów, a tym samym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji pucharowej. Przed nimi jeszcze zawody, które odbędą się w marcu i to na nich rozstrzygnie się kto zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2019/20.

Natalia Tucholska po zawodach w Szamotułach, które odbyły się w ubiegłym miesiącu zdobyła upragnioną licencję na zaprzęgi i w Kliczkowie zadebiutowała w klasie, w której zawodnicy ściągają się na specjalnych sportowych hulajnogach z dwoma psami. Ostatecznie jej zaprzęg uplasował się na 6 pozycji.

– Niestety, mimo znakomitej formy ekipa musi całkowicie zrezygnować ze startów w sezonie zimowym ze względu na ogromne koszty wyjazdów zagranicznych, gdyż zawody rozgrywające się w sezonie zimowym odbywają się przede wszystkim w Niemczech, Austrii, Czechach oraz na Słowacji. Oczywiście nie oznacza to dla nich przerwy, gdyż celem drużyny jest utrzymanie formy do wiosny poprzez regularne treningi oraz zdobycie Pucharu Polski w warunkach bezśnieżnych – wyjaśnia ekipa Rakocy Team.

Źródło: Rakocy TEAM