Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POŻAR: W nocy zapaliła się stara szkoła [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Spłonęło poddasze budynku.

Informację o ogniu, który pojawił się w jednym z budynków w Sarbii (gmina Mieścisko), służby ratunkowe otrzymały w minioną niedzielę (2 maja) około godziny 3.30. Płonął budynek dawnej szkoły podstawowej w tej miejscowości, który obecnie służy jako mieszkalny dom jednorodzinny.

Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania okazało się, że mieszkańcy przebywają już poza obiektem objętym pożarem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Mieszkańcy wcześniej podjęli próbę samodzielnego opanowania ognia, jednak ze względu na duże zadymienie ewakuowali się z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, lokalizacji i likwidacji pożaru, sprawdzeniu pomieszczeń i dogaszeniu tlących się elementów. Ostatecznie spaleniu i zniszczeniu uległo poddasze oraz pomieszczenie poniżej spalonego poddasza.

Akcja strażaków trwała do około godziny 7., a brały w niej udział jednostka ratowniczo-gaśnicza z Wągrowca oraz zastępy OSP Sarbia i OSP Mieścisko. Na miejscu obecne były także zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne.

Źródło: OSP Sarbia, OSP Mieścisko

Czytaj także

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

DZIEŃ DOBRY: Dzisiaj trochę CHMUR, trochę SŁOŃCA. Temperatura do +24 st. C

Redakcja

Nowi partnerzy programów Rodzina 3+ i Senior 60+

Urząd Miejski w Wągrowcu