Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pożar w domu jednorodzinnym pod Wągrowcem [ZDJĘCIA]

Do tego zdarzenia doszło wczoraj rano w Sadach (gmina Wągrowiec).

Środa, 16 listopada. Kilka minut po godzinie 8.00 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w domu jednorodzinnym w Sadach w gminie Wągrowiec.

Po przyjeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru belek na poddaszu.

Właściciel budynku poinformował Kierującego Działaniami Ratowniczymi, że w dniu poprzedzającym zdarzenie doszło do pożaru sadzy w kominie, które zostało opanowane bez udziału straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W pierwszej fazie działań gaśniczych podano prąd wody przy użyciu lancy gaśniczej. W trakcie działań wykonano otwór w suficie poddasza zaadaptowanego na pomieszczenie mieszkalne na pierwszym piętrze budynku w celu dotarcia do źródła pożaru.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki opierzenia komina oraz jego ocieplenia wykonanego ze styropianu i wełny mineralnej. W trakcie działań budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym – urządzenia nie wykazały zagrożenia.

Zalecono przegląd instalacji elektrycznej i przewodu kominowego.

opracowanie i zdjęcia: KP PSP Wągrowiec

Czytaj także

Ta rodzina w pożarze straciła dom i dorobek całego życia. Możemy im pomóc

Redakcja

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Nocny pożar. 5-osobowa rodzina straciła dom [FOTO]

Redakcja