Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POŻAR SADZY: Temperatura uszkodziła ścianę wielorodzinnego budynku [ZDJĘCIA]

Jednej osobie ratownicy musieli udzielić pomocy.

W niedzielę, kilkanaście minut przed godziną 10. do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku wielorodzinnego w miejscowości Słomowo (gmina Rogoźno). Na miejsce wysłane zostały zastępy OSP Słomowo, OSP Parkowo oraz jednostka ratowniczo-gaśnicza z Obornik.

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że z komina budynku wielorodzinnego wydobywa się intensywny dym z iskrami.

W pierwszej kolejności ratownicy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i przy użyciu miernika wielogazowego sprawdzili mieszkania pod kątem nieszczelnego przewodu kominowego. po stwierdzeniu braku zagrożenia strażacy przystąpili do usuwania sadzy z komina i wyczyszczenia wyczystki.

Niestety, konsekwencje pożaru nie są błahe, bowiem wysoka temperatura komina doprowadziła do uszkodzenia jednej ze ścian budynku.

W trakcie prowadzenia działań gaśniczych jedna z mieszkanek zaczęła się uskarżać na duszność i uczucie gryzienia w gardle. Kobieta nawdychała się dymu podczas przebywania na zewnątrz budynku. Udzielono jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Źródło: PSP Oborniki
Zdjęcia: OSP Słomowo, OSP Parkowo

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Anna! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 102 lata pani Emilii! [FOTO]

Redakcja

Burmistrz Rogoźna wybrał zastępcę i dyrektora centrum kultury [FOTO]

Redakcja