serpol praca

Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Ponad TONĘ śmieci pozbierano w Wągrowcu i wyłowiono z jeziora Durowskiego [ZDJĘCIA]

W sobotę, 17 września, mieszkańcy uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym zorganizowanym przez wągrowiecki ratusz wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia w ramach drugiego dnia Wielkiego Finału Sprzątania Świata. Zielone Miasto na parkingu przed Urzędem Miejskim tętniło życiem.

Młodzi mieszkańcy poprzez wierszyki oraz piosenki opowiedzieli, jak należy dbać o naszą planetę. Piknik był również doskonałą okazją do nagrodzenia laureatów konkursu ekologicznego „Moje Zielone Miasto”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury. Za najlepsze prace upominki z rąk zastępcy burmistrza Remigiusza Priebe oraz dyrektor MDK Iwony Szafran otrzymali: Maja Busz, Kaja Kaźmierczak oraz Grzegorz Igielski.

Mieszkańców, którzy zdecydowali się dostarczyć elektrośmieci oraz makulaturę, MPWiK obdarowywało sadzonkami.

Ogromne podziękowania i zielone serce dla ponad 40 nurków, którzy zeszli podwodę i sprzątali Jezioro Durowskie. Wśród wyłowionych z dna jeziora przedmiotów znalazły się m.in.: opony, setki butelek (szklanych i plastikowych), opakowania po jedzeniu, muszla klozetowa, kosze na śmieci, części samochodowe, czy urządzenia elektroniczne. Te wszystkie rzeczy nie powinny się tam nigdy znaleźć.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja