Okno na Wągrowiec

Edukacja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POMOC DLA CHŁOPCA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ: Filip dostał trójkołowy rower od PCK [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Filip Rejmoniak chodzi do wągrowieckiej do klasy 4a w szkole podstawowej nr 3 przy ulicy Letniej. Od dziecka choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Porusza się z dużym trudem.

Filip właśnie odebrał specjalny rower trójkołowy w ramach programu „Rower dla niepełnosprawnego”, organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż, wspólnie z fundacją „Ecotextil”.

Dodajmy, że dyrekcja szkoły nr 3 postawiła na swoim terenie dwa specjalne pojemniki PCK do zbiórki odzieży używanej i tekstyliów. Kontenery szybko się zapełniły i skutkiem tego Filip mógł dzisiaj w obecności koleżanek i kolegów oraz grona pedagogicznego odebrać swój rower.

Chłopcu przekazał go Wojciech Liedke z wielkopolskiego oddziału PCK, który tak tłumaczy tę akcję:

– Takie zbiórki umożliwiają nam pozyskiwanie środków na realizację tego typu przedsięwzięć. Rowery mają służyć do rehabilitacji i niwelowania schorzeń osób niepełnosprawnych, ale pozwalają także realizować bieżącą działalność PCK.

Dodajmy, że koszt roweru to około 4,5 tys. zł, a Filip jest pierwszym, który w Wągrowcu go otrzymał. W całej Polsce wręczono już około 10 tys. takich rowerów. W najbliższych dniach taki rower trafi do kolejnej osoby z Wągrowca – uczennicy z niepełnosprawnością z SP nr 4.    

Wojciech Liedke zachęca inne szkoły do włączenia się w tę akcję. Przyznaje również, że liczy na współpracę z władzami Wągrowca. Chyba warto, bo kontenery PCK służą szczytnemu celowi, poza tym są wyraźnie oznaczone i regularnie opróżniane, a oprócz tego jest tam numer telefonu, pod który można zadzwonić, w razie gdyby zapełnił się wcześniej.

To ważne, bo przypomnijmy, że pisaliśmy w „Oknie” o firmach, które na tym zarabiają, a o kontenery wcale nie dbają. Pisaliśmy o tym tutaj: https://oknonawagrowiec.pl/pomoc-dla-ubogich-ktos-robi-interes-na-naszych-ciuchach-a-my-mamy-smietnisko-wideo/

Za pomoc bardzo wdzięczny jest dziadek Filipa, pan Jan Rejmoniak, który przy tej okazji bardzo dziękuje wszystkim, którzy oddali swój 1 procent na rehabilitację chłopca. Jednocześnie przypominamy, że swój 1 procent na pomoc dla Filipa będzie można oddać także w roku przyszłym.

A oto KRS Filipa: 0000186434. Informacja uzupełniająca: 325/R. Filip Rejmoniak.

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe