serpol praca

Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Gorący temat Na własne oczy Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

POLITYKA. Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Wągrowiec [FOTO/WIDEO]

Nieczęsto politycy z pierwszych stron gazet przyjeżdżają do naszego miasta.

Wicepremier Gowin przyjechał do Wągrowca w związku z trwającą kampanią wyborczą do polskiego parlamentu. Towarzyszyli mu zatem poseł Grzegorz Piechowiak oraz kandydatka na senatora Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Pierwszym punktem wizyty była konferencja prasowa na wągrowieckim Rynku. Zjawili się na niej przedstawiciele wszystkich mediów lokalnych, a także dziennikarze TVP Info oraz TVN24, którzy pytali polityka o tematy ogólnopolskie. Przybyła też grupa mieszkańców, którzy z bliska chcieli zobaczyć Jarosława Gowina i uścisnąć mu dłoń.

Wicepremier wraz z kandydatami na parlamentarzystów – Jolantą Turczynowicz-Kieryłło oraz Grzegorzem Piechowiakiem przy kawie spotkali się także z samorządowcami z powiatu wągrowieckiego. W sali Hotelu „Pietrak” zjawili się prawie wszyscy: starosta Tomasz Kranc, burmistrzowie Jarosław Berendt, Tadeusz Kłos i Mieczysław Durski oraz wójtowie Przemysław Majchrzak, Cyprian Wieczorek i Przemysław Renn.   

Samorządowcy mówili o bieżących problemach, z którymi na co dzień przychodzi im się borykać.

Dodajmy, że jednym z inicjatorów wizyty wicepremiera w Wągrowcu był Hubert Paluch, który ostatnio został doradcą wicepremiera i jednocześnie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pisaliśmy o tym w artykule Wągrowczanin doradcą ministra Gowina!

Opublikowany przez Okno na Wągrowiec Poniedziałek, 23 września 2019

Zdjęcia: Marek Świdrak i Remigiusz Priebe

Czytaj także

Nowy punkt pobrań w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

WAŻNE: w Wągrowcu nabory do przedszkoli i szkół podstawowych wyłącznie drogą elektroniczną

Redakcja

Rusza przetarg na budowę PSZOK w Wągrowcu

Redakcja