Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POLICJANCI UJĘLI KILKUNASTU CHULIGANÓW DEWASTUJĄCYCH ŻŁOBEK. Straty to około 30 tys. zł. Sprawa trafi do sądu

Nowy budynek miejskiego w wakacje ktoś zaczął niszczyć. Policjanci już ustalili kto to był.

Nowoczesny budynek miejskiego żłobka, jest chlubą mieszkańców Wągrowca. W dniu jego uroczystego zaproszeni goście zachwycali się jego wyglądem, podkreślając, że to „najpiękniejszy żłobek w Wielkopolsce”.

Pomimo, że budynek żłobka jest zamykany, to teren przyległy jest ogólnodostępny. Niestety, nie każdy potrafi uszanować dobro wspólne. Zaczęły pojawiać się napisy na elementach konstrukcyjnych, elewacji, a nawet na suficie. Powyginane stalowe lamele, potłuczone i poodrywane płytki z elewacji, zniszczone ławki, postępująca z dnia na dzień dewastacja budynku, zmusiła administracje do zgłoszenia sprawy policji.

Wstępna wycena naprawy wszystkich szkód sięgnęła ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich, ustalili osoby, które tych dewastacji się dopuściły. W trwającym od października postępowaniu policjanci ustalili łącznie 14 osób – młodzież w wieku od 13 do 17 roku życia. Wszyscy zostali przesłuchani. Sporządzony w postępowaniu w sprawie nieletnich materiał dowodowy trafi teraz do Sądu Rejonowego w Wągrowcu III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Młodzi ludzie narazili się na odpowiedzialność prawną, a swoich rodziców na poniesienie kosztów ich nierozważnych decyzji. Część szkód w porozumieniu z administracją żłobka rodzice podjęli się naprawić. Część napisów udało się sczyścić, trwa wymiana zniszczonych przez jazdę BMX-ami elementów ławek. Niestety, nie wszystko jednak uda się naprawić i część napraw będzie musiała zostać zlecona fachowcom.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

DRUGIEJ TAKIEJ CHOINKI NIE MA NA ŚWIECIE! W CZWÓRCE STANĘŁO EKOLOGICZNE DRZEWKO! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

POSZUKIWANY PEDOFIL SAM SIĘ ZGŁOSIŁ NA KOMISARIAT! POLICJANCI GO SPISALI I… WYPUŚCILI!

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: WĄGROWCZANIN KOMENDANTEM GŁÓWNYM STRAŻY POŻARNEJ W POLSCE!

Krzysztof Czapul

WĄGROWIECKA WIEŻA CIŚNIEŃ I OKOLICZNE TERENY WYSTAWIONE NA SPRZEDAŻ! CENA WYWOŁAWCZA TO PONAD DWA MILIONY [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Nastolatek złapany z narkotykami. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

Remigiusz Priebe

MAŁO KTO WIDZIAŁ: Wczoraj w Wągrowcu spadł pierwszy śnieg! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej