Okno na Wągrowiec


Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POLICJA OSTRZEGA: Oszuści działają metodą na… SKARBÓWKĘ!

Dostałeś informację na maila lub sms z Urzędu Skarbowego? To oszuści – zwraca uwagę wągrowiecka policja.

– Oszuści podszywający się pod inspektorów urzędu skarbowego lub funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, starają się wyłudzić dane osobowe, a także dostęp do kont bankowych obywateli – ostrzegają wągrowieccy policjanci.

Przestępcy wykorzystują okres rozliczeń podatkowych.

– To czas, w którym zwiększa się natężenie działań oszustów. Metody działania oszustów są różne. Jeszcze do niedawna popularne było rozsyłanie maili z informacją o niedopłacie podatku, albo planowanym terminem kontroli skarbowej – zwracają uwagę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Ostatnio oszuści prowadzą kampanię SMS. Ma to na celu uzyskanie przez oszustów dostępu do kont bankowych.

Treść SMS-ów sugeruje, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podmiot mu podległy, a odbiorca jest wzywany do zapłaty należności z tytułu rozliczenia podatku PIT. Do smsa załączany jest link przekierowujący. Sugeruje on, że strona, na której mają być wykonywane płatności, należy do domeny GOV.

W rzeczywistości jednak przekierowuje on na serwer oszustów, na którym przez niewiedzę ofiara podaje dane do konta wraz z hasłami. Przestępcy posiadając te dane, wyprowadzają środki z konta.

Przypominamy, że Urzędy Skarbowe nie działają w ten sposób! Nie rozsyłają maili i sms-ów z informacjami o obowiązku uregulowania należności! Więc jeśli dostałeś takiego maila lub smsa, zignoruj go, nie klikaj w załączniki, a jak masz wątpliwości, skontaktuj się bezpośrednio z odpowiednim Urzędem Skarbowym.

Czytaj także

Policja ODNALAZŁA zaginionego 12-latka

Krzysztof Czapul

ZAGINĄŁ 12-LETNI JAKUB KEMP. Mógł odjechać granatowym samochodem

Remigiusz Priebe

WĄGROWIECKA POLICJA O MARSZU KOBIET: JESTEŚMY Z WAMI!

Remigiusz Priebe