Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

POLICJA OSTRZEGA: Oszukują metodą na… węgiel!

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Wczoraj wągrowieccy policjanci przyjęli dwa zawiadomienia o możliwości oszustwa. Zgłaszający nie otrzymali zamówionego węgla, pomimo wpłaty zaliczek. Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.

– Wczoraj w wągrowieckiej komendzie jeden z mieszkańców powiatu wągrowieckiego zawiadomił, że za pośrednictwem Facebooka nawiązał kontakt z osobą, która oferowała do sprzedaży ekogroszek Karlik. Po dokonaniu przedpłaty na transport – niemal 2,7 tysiąca złotych, kontakt ze sprzedawcą urwał się. Sprzedawca nie dostarczył towaru, nie zwrócił też pieniędzy – wyjaśniają nasi funkcjonariusze.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie. W tym przypadku pokrzywdzony wpłacił 3 złotych zaliczki za węgiel od dostawcy podającego się, że jest z Częstochowy.

Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie zwłaszcza zamieszczone w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Agata Bucka została kierownikiem wydziału ochrony środowiska w urzędzie miejskim w Wągrowcu

Redakcja

POLICJA OSTRZEGA: Oszuści podszywają się pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Wągrowcu

Redakcja

W szkole muzycznej zagrają… romantycznie

Redakcja