Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POLICJA OSTRZEGA: Nowa metoda oszustów – „NA POCZTĘ GŁOSOWĄ”

kondolencje Majchrzak
kondolencje majchrzak
nekrolog Margarita Łączka

Oszuści podszywają się pod operatora telekomunikacyjnego i wysyłają nam link do rzekomo nieodsłuchanej poczty.

– Kolejnym pomysłem oszustów internetowych jest podszywanie się pod operatora telekomunikacyjnego. Oszust wysyła wiadomość z linkiem, która sugeruje o nieodsłuchanej poczcie głosowej, oraz podaje link prowadzący na stronę internetową z fałszywym komunikatem o “nowej poczcie głosowej” – ostrzegają wągrowieccy funkcjonariusze.

Niestety, po kliknięciu na link ściągniemy na swój telefon złośliwe oprogramowanie, co może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z naszego rachunku bankowego. Wiadomości rozsyłane są z różnych numerów, ale najczęściej pojawiają się takie z prefiksami z Niemiec (+49).

– Co zrobić gdy kliknąłeś w link i zainstalowałeś podejrzane oprogramowanie? Wyłącz telefon i przełóż kartę SIM do innego telefonu, skontaktuj się ze swoim bankiem, zmień hasła. Bliźniacze oszustwa mogą dotyczyć również SMS-ów związanych z aplikacją dyskontów spożywczych, serwisów aukcyjnych, instalacji sterowników LTE, RODO – tłumaczą policjanci.

POLICJA RADZI:

Nie klikajmy w linki z SMS-ów, nie dokonujmy płatności poprzez linki w SMS-ach, nie ściągajmy aplikacji proponowanych w SMS-ach.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Dziecko straciło przytomność. W porę pomogli policjanci [FILM]

Redakcja

Pies policyjny z misją w… przedszkolu [FOTO]

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Wągrowcu

Redakcja