Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POLICJA OSTRZEGA: Nastolatki rozsyłają nagie zdjęcia i brutalizacja zachowań małych dzieci pod wpływem komputerowej gry

Wągrowiecka policja zwraca na to uwagę zwłaszcza teraz, gdy trwają ferie i dzieci mają dużo czasu, aby zajmować się sobą, często spędzają go przy komputerze, z tabletem czy telefonem w ręku.

– Rodzicu porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie w sieci. Sprawdź historię przeglądarki oraz jakie kanały i twórcy są zasubskrybowani przez ich dzieci. Oceń czy prezentowane treści są odpowiednie do wieku widza? Bardzo popularne wśród dzieci jest oglądanie kanałów osób grających w Minecrafta, Robloxa, SNAS Security Bridge, GTA i wiele innych innych. Każda gra ma swoje ograniczenia wiekowe, stąd ich treści nie są przeznaczone dla widza w każdym wieku. Warto na to zwrócić uwagę – ostrzega policja.

Hitem wśród dzieci stał się ostatnio pluszak o wyszczerzonych zębach i nienaturalnie długich kończynach, zwany Huggy Wuggy. To bohater gry z gatunku survival horror, przeznaczonej dla odbiorców powyżej 16 roku życia. Niestety, dzieci nie tylko uwielbiają tego pluszaka, ale jego zachowania przenoszą do zabawy, na przykład mocno przytulając rówieśników i wydając okrzyki zasłyszane w filmikach.

Fachowcy ostrzegają, że te treści absolutnie nie są przeznaczone dla dzieci. To jest oswajanie zła, przemocy i nienawiści. Dzieci mogą je uznać za normę.  

– Drodzy rodzice porozmawiajcie ze swoimi dziećmi o nierozważnym rozsyłaniu zdjęć. Policjanci prowadzący postępowania w sprawach nieletnich, co jakiś czas wykonują czynności w sprawie utrwalania i rozsyłania wizerunków nagich dzieci. Nie są to sprawy o podłożu pedofilskim, tylko wynikają one z braku jakiegokolwiek rozsądku dzieci, w zdecydowanej większości dziewcząt, które wykonują sobie fotografie czy to nago przed lustrem, czy bezpośrednio miejsc intymnych i przesyłają komunikatorami do chłopaków. Problem robi się tym większy, gdy fotografie „wypłyną”, czy zostaną rozesłane wśród większego grona. Dzieci i młodzież często postępują krótkowzrocznie, nie przewidując konsekwencji swoich decyzji – ostrzegają policjanci.

Źródło: KPP Wągrowiec

Fot. screen YT

Czytaj także

SANEPID INFORMUJE: W powiecie wągrowieckim odnotowano wzrost zachorowań na choroby grypopodobne

Redakcja

W Wągrowcu zasadzone zostało drzewo przyjaźni polsko-ukraińskiej [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Ale mamy zdolne dzieci! [ZDJĘCIA]

Redakcja