Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POLICJA ŁAPAŁA PIRATÓW: Tak pędzili, że stracili prawa jazdy

Miniony weekend na naszych drogach obfitował w różne zdarzenia drogowe. Począwszy do powiadomień o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów, poprzez kontrolę kierujących, którzy znacznie przekraczali prędkość. Niestety, byli też nietrzeźwi i wypadek z udziałem pieszego.

Na naszych drogach nie brakuje również kierujących, którzy pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu, bez przeglądu, bez ważnego ubezpieczenia, decydują się na jazdę takim samochodem. O tym jakie konsekwencje to przynosi, doświadczyła kierująca citroenem saxo, zatrzymana do kontroli drogowej kilkadziesiąt minut po północy na jednej z wągrowieckich ulic. Przesłane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego zawiadomienie wiąże się z nałożeniem kary na kierowcę osobówki w wysokości nawet 4500 złotych

W Lęgniszewie kierujący renault clio przekroczył prędkość o 64 km/h. Stracił prawo jazdy i zapłacił 400 złotych mandatu. Na koncie kierującego pojawiło się też 10 punktów karnych. Podobny los podzielił kierujący BMW, który w Krośnie przekroczył prędkość o 66 km/h.

Prawo jazdy, ale zupełnie z innych powodów stracił 31-letni kierujący renault clio. Mężczyzna zdecydował się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Grzywna dla tego kierującego może wynieść 5 tys. złotych i do 2 lat pozbawienia wolności.

Odnotowano również kilka kolizji i wypadek z udziałem pieszego, do którego doszło w piątek w godzinach porannych na ul. Kościuszki w Wągrowcu. W tym miejscu policja apeluje o ostrożność pieszych.

– Choć przebieg wypadku wyjaśniany jest we wszczętym postępowaniu, to wstępnie wykonane czynności pozwoliły określić jego przebieg. Dużo na to wskazuje, że 14-letni pieszy nie upewniwszy się dostatecznie co do możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię, wszedł wprost pod nadjeżdżającego busa ford transit – informuje wągrowiecka policja.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

POSZUKIWANY PEDOFIL SAM SIĘ ZGŁOSIŁ NA KOMISARIAT! POLICJANCI GO SPISALI I… WYPUŚCILI!

Redakcja

Nastolatek złapany z narkotykami. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

Remigiusz Priebe

Zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Staranował go samochód jadący za nim!

Remigiusz Priebe

SĘDZIA PODEJRZANY O JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU ZAWIESZONY. Grozi mu nawet wydalenie z pracy

Krzysztof Czapul

UWAGA KIEROWCY! Dzisiaj w nocy marznące opady. Na drogach może być niebezpiecznie

Krzysztof Czapul

Po pijaku zdemolował wiatę przystankową! Grozi mu 5 lat więzienia!

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej