serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Policja kontroluje miejsca pobytu bezdomnych i prosi o pomoc [FOTO]

Policjanci sprawdzają czy nie jest potrzebna pomoc medyczna i informują o możliwościach otrzymania doraźnego wsparcia.

To już kolejny sezon zimowy, kiedy policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych i potrzebujących. Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych powodów straciły dach nad głową, dzielnicowi z wągrowieckiej komendy prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych.

Osoby bezdomne często przebywają w budynkach, czy pustostanach, które ze względu na zły stan techniczny przeznaczone są do rozbiórki. Na miejsca swego pobytu wybierają również różnego rodzaju szopki, kontenery, a nawet wiaty. Nocowanie w tego typu miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne również z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi szczególnie w nocy.

APEL POLICJI

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Informacje o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Trzeba jednak pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

WAŻNE: Znaleziono PIENIĄDZE. Policja szuka właściciela

Redakcja

22-latek z Wągrowca w lexusie pod wpływem środków odurzających

Redakcja

Zatrzymany z brytyjskim prawem jazdy dla.. uczących się jeździć. Kara będzie surowa

Redakcja