Inne dyscypliny Pływanie Sport Wiadomości Wydarzenia

PŁYWANIE/BIEGANIE: Nasi z medalami wrócili z Poznania. Mieliśmy też reprezentanta w Kopenhadze [ZDJĘCIA]

zyczenia wielkanoc powiat

W minioną sobotę na Termach Maltańskich w Poznaniu wstawili się zawodnicy Klubu Pływackiego Aquaparku, którzy walczyli o najwyższe trofea podczas ogólnopolskich zawodów „Poprawiamy Rekordy na Termach”. „Nasz człowiek” pobiegł także w maratonie w stolicy Danii.

Zawodnicy, na co dzień trenujący pod okiem Bartosza Kaniewskiego, zaliczyli 38 startów, zdobyli 4 srebrne medale i poprawili rekordy życiowe.

Aż trzykrotnie na 2 miejscu znalazła się Aleksandra Palluth, które wywalczyła srebro na dystansach: 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem grzbietowym i dowolnym. Na podium stanął również jej klubowy kolega Filip Starzyński, który w konkurencji mężczyzn na dystansie 100 m stylem grzbietowym także zdobył srebro.

– Klub Pływacki Aquapark Wągrowiec jak zawsze pokazał, że może mierzyć się z najlepszymi bez względu na długość basenu – czytamy na profilu Aquapark Wągrowiec. Dodajmy, że w zawodach wystartowało aż 433 pływaków z 44 klubów.

KP Aquapark reprezentowali, wspomniani wyżej, Aleksandra Palluth i Filip Starzyński oraz Filip Makarewicz, Adam Paszek, Aleksander Łatka, Laura Paczesna, Hanna Czarnecka, Zuzanna Matysiak, Gabriela Chmura, Hania Chmura i Nina Piotruk.

Jak informują przedstawiciele Aquaparku, w ten weekend również trener klubu Robert Wójtych stawił się na starcie maratonu w Kopenhadze. – Kolejne 42,195 km za mną. Traktuję to jako następny etap w dążeniu do wyznaczonego celu na rok 2022 – wyznaje Wójtych, któremu towarzyszył najwierniejszy kibic syn Emil.

Źródło i foto: FB Aquapark Wągrowiec

Największa fabryka opon w Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Pracują w niej też mieszkańcy naszego miasta!