Okno na Wągrowiec
Piłka ręczna Sport Wiadomości

PIŁKA RĘCZNA: Nasi po rzutach karnych lepsi od wrocławian!

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec na wyjeździe ograli znacznie wyżej notowanego rywala.

To dla „żółto-czarnych” trudny sezon w Lidze Centralnej. Najlepiej o tym świadczy fakt, że jak dotychczas, to naszym zawodnikom nie udało się jeszcze wygrać w tym sezonie na wyjeździe.

Na dodatek w ten weekend jechaliśmy do znacznie wyżej notowanego rywala – Śląska Wrocław. Na szczęście nasi szczypiorniści pokazali się tam z bardzo dobrej strony. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 14-13 dla wągrowieckiej ekipy.

Mecz zacięty był do samego końca, o czym najlepiej świadczy wynik na koniec drugiej połowy, czyli 30-30. O wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali nasi, wygrywając je 3-1!

Oby to zwycięstwo dało nielbistom wiatr w żagle na resztę sezonu. Na razie nasi awansowali w tabeli na miejsce jedenaste, odsuwając się od strefy spadkowej. W najbliższy weekend „żółto-czarni” znów zagrają na wyjeździe. Tym razem zmierzą się z drużyną z Piekar Śląskich, która obecnie zajmuje w tabeli miejsce siódme.

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec

PIŁKA NOŻNA: Nielbiści są LIDEREM!