Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

PIJANI UCIEKALI POLICJI. STARANOWALI RADIOWÓZ. ZATRZYMANI DOPIERO PO POŚCIGU [ZDJĘCIA]

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci po pościgu. Ich brawurowa jazda doprowadziła do kolizji drogowej i staranowania radiowozu. Grozi im surowa kara. Obaj byli pijani, a kierowca miał sądowy zakaz prowadzenie jakichkolwiek pojazdów.

W środę 11 grudnia dyżurny chodzieskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej na drodze w miejscowości Studźce (gmina Margonin), spowodowanej przez kierowcę alfy romeo, który podczas wyprzedzania uderzył w auto i zaczął uciekać.

– Policjanci z Margonina ruszyli w pościg dwoma radiowozami. Po pewnym czasie, jeden z policjantów widząc samochód, który brał udział w kolizji, podjął próbę zatrzymania go do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów błyskowych. Kierowca alfy nic sobie z tego nie robił. Jeszcze bardziej zaczął przyspieszać i uciekać przed radiowozem. Mężczyzna, mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie, nie reagował na polecenia i uciekał dalej. W pewnym momencie, widząc przed sobą kolejny oznakowany radiowóz, podczas wymijania, staranował go i uciekł w nieznanym kierunku – informuje chodzieska policja.

W jednostce ogłoszono alarm, ściągnięto do służby dodatkowe siły. Działania te przyniosły skutek. W lesie nieopodal miejscowości Studźce znaleziono samochód. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili także, gdzie przebywają osoby uczestniczące w zdarzeniu. Dwaj mieszkańcy Margonina zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki chodzieskiej policji.

Mężczyzna, który uciekał policjantom, staranował radiowóz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a na domiar złego, nie stosując się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Wągrowcu zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Mężczyzna odpowie także za przestępstwo polegające na tym, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę, mimo wyraźnego polecenia do zatrzymania pojazdu. Ponadto obciążony zostanie kosztami naprawy radiowozu, który uszkodził.

Jego współtowarzysz, jak ustalono, wcześniej kierował tym samym pojazdem w stanie nietrzeźwości, mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Decyzją prokuratora obaj zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają powstrzymać się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im surowa kara.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

Mama i dziadek zgubili… DZIECKO robiąc zakupy w sklepie

Redakcja

Na policję zgłosił się pod wpływem i z… narkotykami

Redakcja

20-latek szedł ulicą i rozrzucał worki z odpadami. Skończył z mandatem

Redakcja