serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pijani kierowcy złapani przez policję. Grozi im kilka lat więzienia!

Jeden z kierowców został zatrzymany w trakcie policyjnej kontroli prędkości w Łaziskach (gmina Wągrowiec). Nietrzeźwy motorowerzysta został zatrzymany w Potrzanowie (gmina Skoki), a następny kierowca został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu w pobliżu Potulic (gmina Wągrowiec), gdy wyjeżdżając z drogi gruntowej omal nie spowodował kolizji.

Dwóch nietrzeźwych kierujących ujawnionych zostało przez patrole Wydziału Ruchu Drogowego, wykonujące czynności kontrolne. W sobotę 4 listopada, około godziny 16:00 policjanci kontrolujący prędkość w Łaziskach, zatrzymali do kontroli forda escorta, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 86 km/h, przekraczając jednocześnie dopuszczalną o 36 km/h.

– Zatrzymany do kontroli kierowca, to 35-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, w jego organizmie znajdowało się 0,6 promila alkoholu. Taka ilość wystarczy, aby odpowiadać za popełnienie przestępstwa z art 178a Kodeksu Karnego – wyjaśnia wągrowiecka policja.

Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godziną 18, policjanci podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. W okolicach Potulic (gmina Wągrowiec), samochodem vw golf jechała trzyosobowa rodzina z małym dzieckiem. W pewnym momencie z drogi gruntowej wyjechał citroen c4 picasso, który wymusił pierwszeństwo, niemal doprowadzając do kolizji.

– Poruszał się od lewej do prawej skrajni jezdni, co upewniło zgłaszającego, że ma do czynienia z nietrzeźwym kierowcą. Kiedy mężczyzna się zatrzymał, wtedy z drugiego auta wybiegł zgłaszający i zabrał kluczyki, jednocześnie uniemożliwiając kontynuowanie jazdy. Zadzwonił też na numer alarmowy 112, informując o zaistniałej sytuacji. W organizmie ujętego 38-latka znajdowały się około 2 promile alkoholu – tłumaczy policja.

W niedzielne przedpołudnie kierujący motorowerem 38-letni mieszkaniec gminy Skoki, został zatrzymany do kontroli drogowej w Potrzanowie. Przeprowadzona przez patrol ruchu drogowego kontrola trzeźwości wykazała, że w organizmie kierującego znajduje się około 1,5 promila alkoholu.

Dodajmy, że od 1 października 2023 roku obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu Karnego. W art 178a par 1, nie znajdują się już zapisy o stosowaniu grzywny, czy ograniczenia wolności, tylko pozbawienia wolności do lat 3.

Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat, karę pieniężną od 5 tys. zł do 60 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, oraz 15 punktów karnych. 

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To stowarzyszenie ma dawać… DOBRO

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja