serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Na Rynku ruszyły prace. Ma być bardziej zielony [GRAFIKA/FOTO]

Z początkiem listopada rozpoczęły się prace rewitalizacyjne wągrowieckiego Rynku poprzez zwiększenie ilości zieleni. Za realizację tego zadania odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przypominamy, że pomysł zazielenienia Rynku zwyciężył w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

Poniedziałek, 6 listopada to pierwszy dzień prac, które pozwolą zmienić wygląd miejskiego Rynku. Pracownicy MPWIK rozpoczęli je od demontażu ławek i koszy na śmieci oraz kwietników. W kolejnych etapach prac część nawierzchni rynku zostanie poddana rozbiórce, a w jej miejscu powstaną wielogatunkowe rabaty z drzewami, bylinami i krzewami.

Wokół istniejącej fontanny w formie okręgu zaprojektowano szpaler niskich drzew liściastych (klon polny). Jeśli chodzi o pozostałe drzewa, to wybrano lipy drobnolistne oraz szerokolistne, które będą rosnąć w geometrycznych, prostoliniowych rabatach nawiązujących do siatki istniejącej nawierzchni z płyt i kostki granitowej. Prace planuje się zakończyć jeszcze w listopadzie.

Projekt zagospodarowania zieleni został przygotowany przez pracownię z Poznania.

Uwaga! Płyta rynku zostanie czasowo zamknięta dla ruchu pieszego.

Zadanie pn. „Rynek pełen zieleni – utworzenie wspólnej przestrzeni zielonej w centrum Wągrowca” jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu: „Błękitno–zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja