Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Pędzili zbyt szybko, nie mieli uprawnień. Policja ich złapała

artdent baner

Od początku stycznia policjanci codziennie ujawniali osoby prowadzące pojazdy nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Zatrzymano trzech motocyklistów i jednego kierowcę samochodu.

Dzisiaj w Pokrzywnicy około godziny 8:30, 23-letni mieszkaniec jednej spod wągrowieckich wsi przekroczył prędkość na motocyklu marki romet w obszarze zabudowanym o 22 km/h, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj na wągrowieckiej obwodnicy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, ujawniono, że kierujący nim 22-letni mieszkaniec gminy Mieścisko, nie posiada uprawnień do kierowania.

W niedzielę 2 stycznia w Damasławku przy ul. Kcyńskiej policjanci ujawnili 44-letniego mieszkańca tej miejscowości kierującego motocyklem marki SYM pomimo braku uprawnień.

W sobotę w Wapnie przy ul. Solnej kierujący motocyklem yamaha 22-letni mieszkaniec tej miejscowości również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do końca ubiegłego roku osoby nieposiadające uprawnień do kierowania mogły spodziewać się mandatu karnego w wysokości 500 złotych. W przypadku osób, które nie posiadały uprawnień na daną kategorię, nakładany był mandat w wysokości 300 złotych.

Obecnie obowiązujący przepis Art. 94. Kodeksu Wykroczeń sprawia, że mandat karny dla osoby nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym wynosi nie mniej niż 1500 zł. Taki sam mandat zostanie nałożony na osobę, która prowadzi pojazd niedopuszczony do ruchu – bez przeglądu. Co więcej, w przypadku osoby która prowadziła pojazd bez uprawnień, policjanci jak wynika bezpośrednio z ustawy występują do sądu z wnioskiem o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów, którego złamanie jest już przestępstwem.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Już wkrótce rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego przy jeziorze Durowskim. Znamy ceny

Redakcja

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą i go zarejestruj na policji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA przeniesie się na dworzec PKP

Redakcja