Okno na Wągrowiec
Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: W NOCY MRÓZ DO -17°C w powiecie wągrowieckim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wieczorem oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewiduje na terenie naszego powiatu temperaturę minimalną tej nocy miejscami od -17 do -15 stopni Celsjusza. Mrozowi będzie towarzyszył watr o średniej prędkości od 10 do 20 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Zaczęło obowiązywać od godziny 22.30 i potrwa aż do czwartkowego poranka (11 lutego), do godziny 9.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze kilka dni we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +33 st. C

Redakcja