Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Przed nami JESZCZE JEDNA MROŹNA NOC

BNP-misja-sam-800x600

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj kolejne oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewiduje jeszcze jedną mroźną noc na terenie naszego powiatu -miejscami prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -2°C, a przy gruncie do -4°C.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Będzie obowiązywać od dzisiaj (wtorku 27 kwietnia) od godziny 23 i potrwa do środowego poranka, do godziny 8.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
Infografika: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

OSTATNIE POŻEGANANIE: Zmarł ksiądz JAN BRODA

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe