Okno na Wągrowiec


Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

OSTRZEŻENIE IMGW: Dzisiaj burze z ulewami, wichurami i gradem. A do tego upał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje wystąpienie okresami burz z opadami deszczu od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz z porywami wiatru do 85 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Obowiązuje dzisiaj, w niedzielę 26 lipca od godziny 13.00 do 22.00 wieczorem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 procent.

Dodatkowym utrudnieniem może być dzisiaj upał. Na terenie naszego powiatu synoptycy IMGW prognozują maksymalną temperaturę w cieniu dochodzącą do 28 stopni Celsjusza.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW
Infografiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Czytaj także

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: DZISIAJ MARZNĄCE OPADY DESZCZU. BĘDZIE ŚLISKO!

Remigiusz Priebe

SYNOPTYCY: W sobotę w Wągrowcu może spaść pierwszy śnieg!

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: W NOCY I RANO MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE!

Remigiusz Priebe