serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

Okradli plebanię. Policja już ich złapała [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

Do tego przestępstwa doszło w lipcu na terenie gminy Janowiec Wielkopolski.

7 lipca doszło do kradzieży z włamaniem na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Nieznani wówczas sprawcy weszli do budynku plebanii, skąd ukradli gotówkę. Policji nie udało się wtedy złapać sprawców tego czynu.

Policjanci nadal jednak pracowali nad tą sprawą.

– W działania włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy dzięki zdobytym informacjom oraz ustaleniom doprowadzili do rozpracowania i wytypowania włamywaczy. Istotna była także współpraca z policjantami z Piły, których informacje okazały się bardzo ważne dla wytypowania sprawców – tłumaczy policja.

W minioną środę, 16 sierpnia, policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły na terenie powiatu wyszkowskiego w województwie mazowieckim zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 32 do 35 lat.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem do plebanii na terenie kujawsko-pomorskiego. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące – tłumaczą funkcjonariusze.

Teraz policjanci i prokurator będą sprawdzać czy aresztowani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Żnin

Czytaj także

Na BLIK-a wyłudził od młodej kobiety pieniądze

Redakcja

Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił blisko 50 tys. zł!

Redakcja

APEL POLICJI: Rozpoznajesz go? Okradł kościół! [FILM/FOTO]

Redakcja