Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Odkręcił GAZ, bo chciał WYSADZIĆ blok. Ewakuowano 30 mieszkańców

BNP-misja-sam-800x600

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Koziegłowach. 35-letniemu sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Poniedziałek, 12 kwietnia. Wtedy to na komisariat policji w Czerwonaku zadzwoniła zdenerwowana kobieta, mówiąc, że chwilę wcześniej otrzymała wiadomość sms od swojego syna, o tym, że odkręcił on w mieszkaniu gaz i chce targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze natychmiast „na sygnale” pojechali  pod wskazany adres do miejscowości Koziegłowy.

– Mężczyzna był wewnątrz mieszkania, ale nie chciał wpuścić mundurowych do środka. Kiedy policjanci na klatce schodowej wyczuli woń gazu, podjęli szybką decyzję o ewakuacji mieszkańców z najbliższej okolicy. Łącznie mieszkania opuściło 30 osób – wyjaśniają policjanci.

Wtedy na miejsce dojechali też strażacy. Mężczyzna, widząc co się dzieje się, zdecydował się otworzyć drzwi policjantom. Był pijany i agresywny, więc został obezwładniony i zatrzymany.

Strażacy natychmiast sprawdzili szczelność instalacji i wykluczyli, aby była wadliwa i doszło do jej samoistnego rozszczelnienia. Ponadto przed ich przyjazdem 35-latek otworzył okna i wywietrzył mieszkanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a po sprawdzeniu mieszkań lokatorzy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

– Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgromadzony przez śledczych materiał pozwolił na postawienie mu zarzutu za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy dla wielu osób, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu/Marta Mróz

kondolencje Osuch

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK CIĘŻARÓWKI I DWÓCH OSOBÓWEK NA TRASIE DO POZNANIA. SĄ RANNI

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe

23-latka ŚCIGAŁ wągrowiecki SĄD. Odnalazł go dzielnicowy

Krzysztof Czapul