Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

Oddział chirurgiczny szpitala zwiększył przyjęcia

Jak informuje dyrekcja wągrowieckiego szpitala, oddział chirurgiczny wraz z blokiem operacyjnym osiągnął w lutym bieżącego roku ponadplanowy poziom hospitalizacji oraz wykonanych zabiegów.

– Tym samym ZOZ w Wągrowcu odrabia „dług zdrowotny”, który dotknął pacjentów i większość placówek medycznych w kraju w związku z okresem pandemii Covid-19 – tłumaczy dyrektor Przemysław Bury.

W lutym bieżącego roku hospitalizowano w oddziale chirurgicznym ponad 230 pacjentów. Wykonano 199 operacji i zabiegów, w tym: 43 z zakresu chirurgii ogólnej, 62 z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej i artroskopowych, 94 z zakresu neurochirurgii oraz 23 zabiegów endoskopowych (w tym 2 typu PEG).

– Tylko niewielka część pacjentów w Oddziale leczona było zachowawczo. Zgodnie z wytycznymi NFZ, nie więcej niż 25 procent hospitalizowanych pacjentów w oddziale zabiegowym może być leczonych zachowawczo. Szpital w Wągrowcu ma wyraźnie niższy wskaźnik w tym zakresie oceny, co jest bardzo pozytywną informacją – dodaje dyrektor Bury i dodaje:

– Szeroki zakres rodzajowy wykonywanych świadczeń operacyjnych stwarza bardzo dobre warunki do prowadzenia zajęć klinicznych adresowanych m.in. dla studentów kierunku lekarskiego.  Już niebawem, w związku z zawarciem porozumienia z Uniwersytetem Opolskim, praktyki kliniczne odbędą w naszej jednostce pierwsi studenci tej uczelni.

Źródło: Szpital Wągrowiec

Czytaj także

Będzie koncert Bartosza Krzyśki [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Zebranie sprawozdawcze stowarzyszenia prowadzącego hospicjum, jadłodajnię i noclegownię [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA będzie nieczynne

Redakcja