Okno na Wągrowiec

Edukacja Na sygnale Wiadomości

OD JUTRA WIĘCEJ POLICJANTÓW POD NASZYMI SZKOŁAMI. Będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów

BNP-misja-sam-800x600

Policjanci będą zwracać uwagę na naruszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły.

Od jutra do końca tygodnia będzie więcej policjantów pod szkołami. Mundurowi będą zwracać uwagę na to, czy droga dzieci do szkoły jest bezpieczna, a osoby które temu bezpieczeństwu będą zagrażać, będą miały bezpośrednie rozmowy wychowawcze.

– Policjanci jak co roku, czuwać będą nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkoły. Ze wzmożoną siłą zadbają o bezpieczeństwo dzieci, a także ład i porządek publiczny, aby czuły się bezpiecznie – zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu.

Patrole policyjne będziemy mogli spotkać w miejscach zagęszczonego ruchu komunikacyjnego przy placówkach oświatowych. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dogodnych rozwiązań komunikacyjnych.

Policjanci będą zwracać uwagę na naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły, i zapowiadają, że nie będzie taryfy ulgowej dla osób narażających innych na niebezpieczeństwo w komunikacji. – Nie jedźmy na ostatnią chwilę do szkoły, bo to rodzi skłonność do łamania przepisów i niebezpiecznych zachowań – apeluje wągrowiecka policja.

– Kiedy mamy pod opieką pierwszoklasistów, dobrze jest kilkukrotnie przejść z nim trasę do szkoły, aby zwrócić uwagę na niebezpieczne miejsca, wytłumaczyć, jak należy się poruszać po drogach – radzą mundurowi.

Źródło: KPP Wągrowiec

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe