Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

NOWE SZCZEGÓŁY: Nauczyciel plastyki był pijany. Prowadził lekcje piątej klasy. Już jest zawieszony.

artdent baner

Ta informacja wczoraj zszokowała wszystkich – w szkole podstawowej w Wapnie ujawniono, że nauczyciel był pod wpływem alkoholu. Gdy wyczuto od niego woń alkoholu, to wezwano policję. Po użyciu alkomatu potwierdzono, że miał 0,5 promila alkoholu we krwi.

– To nasz nauczyciel plastyki. To była jego pierwsza lekcja tego dnia. W momencie, gdy wezwaliśmy policję, prowadził lekcję dla uczniów piątej klasy – wyjaśnia nam Janusz Bilski, dyrektor szkoły w Wapnie.

 Ustaliliśmy, że ten nauczyciel dopiero od początku tego roku szkolnego prowadził zajęcia w szkole w Wapnie. Zatrudniono go z ogłoszenia o pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy. Z wykształcenia był artystą plastykiem z uprawnieniami do nauczania. Był zatrudniony tylko na rok. Pochodzi ze Żnina, w Wapnie tylko wynajmował mieszkanie.  

Co z nim się teraz stanie?

Na razie został zawieszony do końca roku szkolnego. O jego dalszych losach zadecyduje Komisja Dyscyplinarna działająca przy Wojewodzie Wielkopolskim. Na pewno straci prawo do wykonywania zawodu nauczyciela. Nie wiadomo czy nie grozi mu odpowiedzialność karna. Na razie zgłoszenie do wągrowieckiej prokuratury jeszcze nie wpłynęło.  

Czytaj także

Piraci i pijani na drogach. Wągrowiecka policja podsumowuje długi weekend

Redakcja

UWAGA! Dzisiaj na drogach policyjna akcja „PRĘDKOŚĆ”

Redakcja

Pijany bez kontaktu leżał na pomoście. Dopłynąć do niego musieli… strażacy

Redakcja