Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Na własne oczy Piłka ręczna Sport Wiadomości

Nielba w drodze po awans!

W swoim ostatnim meczu wągrowieccy szczypiorniści pokonali we własnej hali ekipę Sambora Tczew. Teraz w barażach zagrają o to, żeby w przyszłym sezonie występować w Superlidze.

Nielbiści w sobotnim meczu swojemu rywalowi nie dali żadnych szans, wygrywając pewnie 38-20 (19-7). Nasi dominowali przez cały czas, kontrolując spotkanie. Dzięki temu zwyciężyli rywalizację w grupie A I ligi i w meczach barażowych powalczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. A co by to oznaczało dla kibiców w Wągrowcu? Otóż to, że Wągrowiec w przyszłym sezonie odwiedzali by najwięksi – Wisła Płock i… Vive Kielce, czyli światowa czołówka handballa!

Awans sportowy to jedno, druga kwestia to pieniądze i wymogi licencyjne. Wszyscy pamiętamy jak w roku ubiegłym mimo sportowego awansu, nic z tego nie wyszło. Czy burmistrz Jarosław Berendt znajdzie dodatkowe środki dla Nielby? Dotychczas zapewniał, że tak się stanie. Dodajmy, że potrzeba około 2 milionów złotych.

Dodajmy, że w sobotnie popołudnie po meczu władze Wągrowca z burmistrzem Berendtem na czele podziękowały działaczom, trenerom i przede wszystkim zawodnikom za ten sezon. Nagrodzono ich specjalnie zamówionymi zegarkami.

MKS Nielba Wągrowiec – Sambor Tczew 38:20 (19:7)
Najwięcej bramek: dla Nielby – Paweł Gregor 9, Paweł Smolński 6, Igor Drzazgowski 5; dla Sambora – Michał Orzechowski 10, Michał Chyła 3, Damian Nowak, Paweł Maliński – po 2.

Zdjęcia Marek Świdrak (https://www.facebook.com/Wydarzenia.Marek.Swidrak/)

Czytaj także

PIŁKA RĘCZNA: Z Nielby odchodzi trener Świerad. Klub szuka nowego

Krzysztof Czapul

Nasi z SP1 w Wągrowcu wicemistrzem Wielkopolski!

Redakcja

Turniej młodych szczypiornistów imienia Jerzego Kasprzaka [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja