Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Odeszli Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wspomnienie o... Wydarzenia

NIE ŻYJE BERNHARD HORSTMANN. Współwłaściciel jednej z większych wągrowieckich firm. Honorowy Obywatel naszego miasta

Ta smutna wiadomość dotarła do nas dzisiaj. Pan Bernhard miał 58 lat. W 2006 roku został Honorowym Obywatelem Wągrowca.

W 2006 roku Bernhard Horstmann otrzymał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Wągrowca. A w roku 2013 w kategorii działalność gospodarcza – firma Horstmann Budowa Urządzeń i Technika Ekologiczna otrzymała Honorową Nagrodę Miasta Wągrowca za wybitne osiągnięcia dla naszego miasta. Bernhard Horstmann zmarł wczoraj w Niemczech. Miał zaledwie 58 lat.

Bernhard Horstmann urodził się 11 czerwca 1962 roku  w Bad Oeynhausen w Niemczech. Po odbyciu służby wojskowej rozpoczął studia na Uniwersytecie Dallas w Teksasie ( USA), które skończył uzyskując tytuł Master of Business Administration.

Po studiach pracował w różnych oddziałach firmy Horstmann, a od roku 1996, po śmierci ojca – założyciela i pierwszego właściciela, kierował Grupą Firm „HORSTMANN”, w skład której wchodzila HORSTMANN Budowa Urządzeń i Technika Ekologiczna Sp. z o.o. w Wągrowcu.

Zakład powstał w 1993 roku, w drodze prywatyzacji Pałuckiej Fabryki Maszyn i Urządzeń ZREMB. To właśnie ta firma dostarczyła linie technologiczne na wyposażenie Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Międzygminnym Składowisku Odpadów Komunalnych w Kopaszynie.  

Kilka lat temu przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na FHF Technika Sp. z o.o.

Na zdjęciu: Bernhard Hormstmann (pierwszy z lewej) odbiera w 2013 roku Honorową Nagrodę Miasta Wągrowca nagrodę z rąk burmistrza Stanisława Wilczyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Władysława Purczyńskiego. (fot. wagrowiec.eu)

Czytaj także

Wągrowieccy strażacy dostaną ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wojewódzka komenda ogłosiła przetarg

Remigiusz Priebe

SIATKÓWKA: Urodzony w Wągrowcu Jakub Czerwiński zadebiutuje w PlusLidze! Podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów [WIDEO]

Remigiusz Priebe

JAROSŁAW BERENDT CHCE, BY ANDRZEJ BARTKOWIAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM WĄGROWCA. Złożył projekt uchwały w tej sprawie

Remigiusz Priebe