Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przed policją. Rzucił się na funkcjonariusza. Uszkodził radiowóz

artdent baner

Lista wykroczeń 28-latka jest długa.

Środa, 10 marca, Budzyń. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę forda. Powód? Nieprzestrzegania nakazu zakrywania nosa i ust.

Kierujący autem jednak ani myślał się zatrzymać i to pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych i kontynuował dalszą jazdę.

Mężczyzna zatrzymał się dopiero w miejscu zamieszkania, parkując samochód w garażu.

– Podczas wykonywanych przez policjantów czynności z jego udziałem, odmawiał podania danych osobowych, nie stosował się do wydanych przez policjantów poleceń. W pewnym momencie rzucił się na policjanta, naruszając tym samym nietykalność cielesną funkcjonariusza i doprowadzając do uszkodzenia radiowozu –wyjaśnia Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji.

28-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej policji. Mieszkaniec gminy Chodzież usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz uszkodzenia mienia. Mężczyźnie zatrzymano także uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Poza tym policja prowadzi także czynności w sprawie o wykroczenia – nieprzestrzegania nakazu zakrywania nosa i ust oraz niepodania danych osobowych na wezwanie funkcjonariusza.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

WRACAMY DO TEMATU: Auto wypadło z drogi. Kierowca był po użyciu alkoholu [ZDJĘCIA]

Redakcja

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”

Redakcja

Bezczelnie ukradli telefon wągrowczaninowi i uciekli. Policja już ich złapała [ZDJĘCIA]

Redakcja