Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Kultura Na luzie Na własne oczy To ci historia Wiadomości

Nasi Chmurnicy podbijali Gołaszyn!

Wojowie Grodu Łekno wzięli udział w kolejnym Rajdzie Historycznym.

Kolejny udany wyjazd bractwa Chmurników – Wojów Grodu Łekno. Tym razem w miniony weekend (10-12 maja) stosunkowo nieliczna reprezentacja naszej komitywy zawitała w niedalekim Gołaszynie pod Obornikami, gdzie odbył się kolejny już rajd historyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim.

Obiektywnie trzeba przyznać, że było godnie. Impreza bardzo dobrze przygotowana. Z roku na rok jest ona coraz większa. Oczywiście nie obyło się bez różnego rodzaju zawodów i gier. Nie mogło również zabraknąć tego, co najbardziej widowiskowe dla widzów, czyli walk wojów wczesnośredniowiecznych. Zarówno indywidualnych jak i zbiorowych.  A wszystko okraszone dawką muzyki z epoki.

 Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla widzów. Można było m.in. postrzelać z łuku, spróbować swoich sił i umiejętności w rzucie toporkiem lub oszczepem. Nauczyć się tańców wczesnośredniowiecznych, zrobić zakupy, np. biżuterii, ale nie tylko, oraz skonsumować pyszne jedzonko przygotowywane na miejscu.

Oczywiście nasza reprezentacja godnie stawała w szranki i udało nam się zdobyć trzy nagrody indywidualne. Wiktor Banaszak pokazał, że nikt nie jest w stanie dorównać mu w rzucaniu kłodą i zapasach, natomiast Łukasz Von Salendorf Działowski popisał się pewną ręką i sokolim wzrokiem zdobywając pierwsze miejsce w rzucie toporkiem. Ponadto wszyscy walczący doskonale spisali się również w bitwie. Dziękujemy organizatorom za doskonałą atmosferę i organizację oraz pyszne jedzenie. Z pewnością za rok znowu do Was zawitamy.

Czytaj także

Targ wielkanocny. To już w najbliższą niedzielę!

Redakcja

Pan Maciej odznaczony przez ministra zdrowia

Redakcja

Już w przyszłą niedzielę targ wielkanocny [SZCZEGÓŁY]

Redakcja