serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kultura Na imprezę Na luzie Styl życia Wiadomości Wydarzenia

Indiańska noc muzeów

Pokaz i nauka tańców, własnoręczne tworzenie łapaczy snów i torebek indiańskich oraz… jedzenie w klimacie Winnetou!

Już w najbliższą sobotę jak co roku w całym kraju odbędzie się Noc Muzeów. Tego wieczora i nocą będzie można mniej i bardziej znane muzea zobaczyć od całkiem innej strony. Polacy tę coroczną imprezę pokochali i co roku tłumnie odwiedzają muzealne placówki.

– Także Wągrowiec wpisał się w tę tradycję. W tym roku Noc Muzeów w Wągrowcu będzie tematycznie związana z aktualną wystawą czasową. Pozostajemy więc w klimatach „indiańskich”. Podczas tegorocznego wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca nas Marcin Moeglich z wągrowieckiego Muzeum Regionalnego.

W sobotę wystartujemy o godzinie 18-tej pokazem i nauką tańców indiańskich w wykonaniu grupy taneczno-folklorystycznej  Huu-Ska-Luta z Torunia. Później będzie zwiedzanie wystawy czasowej „Droga ku nieznanemu… Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na zachód Ameryki” z autorem Adamem Piekarskim i jego prelekcja pt. „Indianie Ameryki Północnej – romantyzm, fikcja, rzeczywistość”. Dodajmy, że Adam Piekarski jest prezesem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian.

Ponadto miłośnicy muzeów i Indian będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia tzw. „łapaczy snów” oraz tworzenia torebek indiańskich. Na uczestników imprezy czeka również gastronomiczna niespodzianka z akcentem indiańskim

Zakończenie imprezy planowane jest na 22.