Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Nasi ATLECI byli „niegościnni” i rywali POKONALI [ZDJĘCIA]

Wczoraj w Gołańczy odbyły się Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne.

W zawodach wzięli udział najmłodsi zawodnicy w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Na wynik składały się punkty zdobywane w czterech konkurencjach: biegu 4x10m, rzucie piłką lekarską, trójskoku obunóż oraz rwaniu na sztandze ocenianym pod względem poprawności wykonania ćwiczenia (ciężar sztangi nie miał znaczenia). Wyniki pięciu najlepszych zawodników z każdej z ekip zaliczane były do klasyfikacji drużynowej.

Po raz kolejny drużyna Zamku okazała się niegościnna i wygrała, uzyskując 1603 punkty. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały drużyny z Nowego Tomyśla, Gniezna, Trzcianki, Opalenicy i Kościana. Poza konkursem startowali również nasi przyjaciele z Myśliborza.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych grup wiekowych otrzymali puchary. Wśród dziewczynek do lat 10 była to Maria Dzięciołowska z Zamku Gołańcz. Kornelia Fręśko z Promienia Opalenicy osiągnęła najlepszy wynik wśród dziewczynek do lat 12. Rywalizację wśród chłopców do lat 10 wygrał Bartosz Mrozik z Budowlanych Całus Nowy Tomyśl, a Adam Szymański z Zamku Gołańcz zwyciężył w grupie chłopców do lat 12.

Wszyscy zawodnicy Zamku spisali się na medal (który otrzymał każdy uczestnik zawodów), a byli to:

U10

Jagoda Słodowicz – 301 punktów

Maria Dzięciołowska – 314 punktów

U12

Julia Kemnitz – 333 punkty (2 punkty straty do 1 miejsca wśród dziewczynek do lat 12)

– Jakub Frieske – 278 punktów

– Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (8-13 lat) do uczęszczania na zajęcia wielobojów atletycznych w Kompleksie im. Jana Pawła II w Gołańczy w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Treningi są bezpłatne i uczęszczać może na nie każdy. Jest to szansa na rozwój psychofizyczny dziecka, a także przygotowanie do uprawiania dowolnej dyscypliny sportu na najwyższym poziomie (najlepiej podnoszenia ciężarów). Starszą młodzież zapraszamy na zajęcia podnoszenia ciężarów – zachęcają działacze Zamku Gołańcz.

Źródło: GLKS Zamek Gołańcz