Okno na Wągrowiec
Kronika Odeszli Wiadomości

Nagle zmarł młody lekarz związany z wągrowieckim szpitalem

Adam Nowak pochodził z Nowego Tomyśla, ale od kilku lat pracował w wągrowieckim szpitalu w poradni nocnej i świątecznej pomocy. Dopiero zaczynał swoją lekarską karierę.

– Z wielkim smutkiem i olbrzymim zaskoczeniem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci współpracującego z naszą jednostką lekarza Adama Nowaka – informuje Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Adam Nowak był absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (rocznik absolwentów 2017). Pochodził z okolic Nowego Tomyśla. Prawo wykonywania zawodu lekarza uzyskał pod koniec 2018 roku. Przygotowywał się do podjęcia kształcenia specjalizacyjnego w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Z wągrowiecki szpitalem związany był od lutego 2020 r., pracując w poradni nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

– Był osobą niezwykle kulturalną, pracowitą i kompetentną. Niestety, już nie stawił się na ustalone dyżury 15 i 16 marca – z smutkiem przyznaje dyrektor Bury i dodaje:

– Rodzicom pana doktora oraz pozostałym członkom rodziny i bliskim w imieniu zarządu szpitala oraz zespołu medycznego poradni składam szczere wyrazy współczucia oraz kondolencje.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Robert Przysiek, Bożena Zalewska

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Edmund Rybowiak, Barbara Szafryna

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Bożena Zalewska, Bronisława Kubisz, Ewa Stobrawa, Regina Elińska, Hieronim Cofta, Zdzisław Krawczyński

Redakcja